زاگرس

امروز:
یکشنبه, 03 شهریور 1398

منوی اصلی

خدمات الکترونیک

انتشار قطعنامه اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

بسمه‌تعالي

قطعنامه اجلاس بیست و دوم هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان
تهران تیر ماه
1398
با استعانت از خداوند حی و قیوم، در راستای اجرای ماده 19 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مواد 102 تا 107 آیین نامه اجرایی آن بیست و دومین اجلاس هیأت عمومی و انتخابات هشتمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، معاونین و مدیران این وزارت برگزار گردید و ضمن عرض تبریک خدمت منتخبین اعضای اصلی و علی البدل شورای مرکزی و سپاسگزاری از حضور اعضای محترم هیأت عمومی و هیأت رئیسه محترم اجلاس بیست و دوم هیأت عمومی و مدعوین محترم و قدردانی از زحمات ارزشمند هیأت اجرایی برگزاری اجلاس و هیأت اجرایی برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی که با شکوه ستودنی این اجلاس را در محل هتل پارسیان تهران و انتخابات را در محل همایش های پژوهشگاه نفت برگزار نمودند، بیانیه پایانی اجلاس که برآمده از پیشنهادات و خواسته های سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها در جلسه های سراسری گروههای تخصصی و کمیسیونهای مختلف مرتبط با اجلاس می‏باشد صادر می گردد و هیأت عمومی از وزارت راه و شهرسازی، شورای مرکزی و سازمانهای نظام استانها درخواست می نماید تا بندهای این بیانیه و سایر خواسته های استانی را که در صورتجلسات مربوط به اجلاس آمده است و همینطور خواسته های هیأت عمومی در بیانیه های اجلاسهای پیشین را بررسی، پیگیری و اجرا نمایند.

1-هیأت عمومی ضمن شناخت کامل از شأن و جایگاه نظام مهندسی ساختمان و قانون مشتمل بر آن و همچنین اعضای محترم آن سازمان، از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان میخواهد تا نسبت به اجرای تمامی مواد قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی آن به منظور استفاده از ظرفیت های مغفول قانون، نسبت به تدوین، تصویب و ابلاغ زیرساخت های اجرایی لازم در هفت حوزه تخصصی قانون اقدام عاجل به عمل آورند.

2-نظر به اینکه مهندسان ناظر به منزله نماینده حاکمیت و بر پایه مقررات ملی ساختمان موظف به نظارت بر اجزای تمامی گروههای ساختمان می باشند، هیأت عمومی از وزارت راه و شهرسازی وسازمان نظام مهندسی ساختمان میخواهد نسبت به اجرای تمامی مفاد 22 موضوع مقررات ملی ساختمان از جمله مباحث 11-15-19-21و22 همت گماشته و مباحث موردنیاز همه رشته‏های هفتگانه را تدوین و ابلاغ نماید تا تمامی گروههای ساختمان ها با نطارت همه جانبه زمینه‏ساز تولید ساختمانهای ایمن و باکیفیت باشند.

3-به منظور نگهداری و تعمیر (نت) تمامی اجزای ساختمان هیأت عمومی از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان میخواهد که هر چه زودتر ویرایش جدید و قابل اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان را جهت اجرا ابلاغ نماید تا ضمن پیشگیری از حوادث منجر به فوت و خسارتهای مالی، از مصرف بی‏رویه انرژی و آلودگی محیط زیست و از انجام تصمیمات غیرمسئولانه نیز جلوگیری به عمل آید.

4-هیأت عمومی از سازمان نظام مهندسی ساختمان و شورای مرکزی میخواهد برای رسیدن به وحدت ‏رویه در انجام خدمات مهندسی در سطح کشور و تعیین حق الزحمه خدمات مهندسی هفت رشته با نگاهی به قانون و آیین‏نامه اجرایی آن و نظام فنی اجرائی، نظام نامه ای با توجه به  بند «ف» ماده 114 آیین نامه اجرایی قانون تدوین، تصویب و ابلاغ نماید.

5-هیأت عمومی از مسئولان ذیربط درخواست می‏نماید که خدمات آزمایشگاهی به همه زمینه‏ ها و تجهیزاتی ساختمان تعمیم داده شود و همه اعضا در رشته هایی که نیاز به آزمایشگاه دارند با دریافت صلاحیت فعال شوند.

6-هیأت عمومی از شورای تدوین مقررات ملی ساختمان درخواست دارند هرچه سریع تر الزامات مربوط به طراحی اجرا ونظارت بر اجرای ترافیک- نقشه برداری و شهرسازی را در امر احداث ساختمان هر کدام در یک مبحث جداگانه تدوین، تصویب و ابلاغ نمایند.

7-هیأت عمومی از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان میخواهد که طرح مبنای قیمت گذاری خدمات مهندسی بر پایه شرح خدمات پیشنهادی از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان به وزارت راه و شهرسازی را بررسی و جایگزین مبنای قیمت‏گذاری بر پایه قیمت تمام شده ساختمان نماید.

8-هیأت عمومی بر گذراندن دوره آموزشهای مهارتی توسط اعضاء و کلیه عوامل اجرایی قبل از ورود به حرفه تأکید می‏نماید و میخواهد که زیرساخت اجرایی آن توسط شورای مرکزی به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد و به اجرا درآید.

9-هیأت عمومی تأکید دارد که هرچه زودتر برای تربیت مدرس اخلاق حرفه‏ای، ممیز، بازرس و ارزیاب انرژی و سایر صلاحیت های موردنیاز برنامه ریزی نماید تا با وجود مدرس کافی در سطح کشور این مبانی فراگیر گردد.

10-هیأت عمومی تأکید می کند: به منظور اجرای سیاست کلی نظام در بخش شهرسازی که در سال 1398 توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است. وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان، زیرساخت های لازم را تدوین، تصویب و جهت اجرا ابلاغ نمایند.

11-هیأت عمومی درخواست دارد مطابق ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که به سازمان هر استان اختیار می دهد متناسب با شرایط ویژه‏ای که دارد تغییرات خاص را در مقررات ملی ساختمان پیشنهاد داده، تا براساس شرایط اقلیمی، بومی و اجتماعی بتواند ظرفیت اشتغال مهندسان را تعیین و ابلاغ نماید.

12-هیأت عمومی از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان میخواهد که هرچه سریع‏تر نحوه طراحی- اجرا و نظارت بر اجرای ساختمان را در مناطق آزاد تعیین نمایند.

13-هیأت عمومی از شورای مرکزی درخواست می نماید نظام بهره مندی مهندسان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی را تسهیل نماید و همچنین بیمه تضمین کیفیت ساختمان به عنوان رکن اصلی ارتقای کیفیت ساخت مورد توجه ویژه قرار گیرد.

14-هیأت عمومی از سازمان نظام مهندسی ساختمان میخواهد که برای استانداردسازی مصالح و تجهیزات ساختمان از طریق سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی پیگیری نماید تا تمامی مصالح و تجهیزات مورد استفاده در ساختمان دارای مهر یا گواهی استاندارد باشد.

15- هیأت عمومی از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان درخواست دارد نسبت به دایرنمودن دبیرخانه مشترک نشان تعالی کیفیت ساختمان و ساختمان سبز اقدامات لازم معمول نمایند.

16-هیأت عمومی تأکید می نماید که به منظور ارتقای کیفیت ساخت ساختمان، صلاحیت اجرای تأسیسات و آزمایشگاهی ازطریق آزمون به مهندسان برق و مکانیک نیز اعطا گردد.

17-هیأت عمومی از وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان درخواست داردکه با پیگیری مستمر، مدت زمان مسئولیت مهندسان را در بحث طراحی، اجرا و نظارت بر اجرا در تمامی رشته‏ ها تعیین نمایند.

18-هیأت عمومی از سازمان نظام مهندسی ساختمان میخواهدکه برای اطلاع رسانی و خبر رسانی به موقع به جامعه بزرگ مهندسی و بهره برداران خدمات مهندسی نسبت به ایجاد پایگاه اطلاع رسانی فراگیر اقدام لازم معمول دارد.

19-هیات عمومی از سازمان نظام مهندسی ساختمان درخواست می‏نماید که در تشکیل دادسرای عمومی ساختمان از مجاری قانونی پیگیری نماید.

20-هیأت عمومی مجدانه از وزارت محترم راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی درخواست دارد به منظور متعادل سازی بازار کار با نیروی متخصص در هر رشته اقدامات لازم انجام و از آموزش بی‏رویه تخصص‏هایی که در حد اشباع هستند جلوگیری کنند.

21-هیأت عمومی استفاده از تکنولوژی های نوین صنعت ساختمان و تکنولوژی های روز دنیا را در امر ساختمان و همچنین بهره گیری از اطلاعات مکانی سه بعدی و ساختارهای مدل‏سازی ساختمان (BIM) را امری ضروری دانسته و از وزارت محترم راه و شهرسازی و شورای مرکزی اکیداً درخواست دارد تا این مهم را پیگیری و اجرا نماید.

22-هیأت عمومی از شورای مرکزی می خواهد نظر به تفاهم نامه منعقد شده بین شورا و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به راه اندازی شبکه نوآوری صنعت ساختمان کشور و مراکز نوآوری صنعت ساختمان اقدام نماید و وزارت محترم راه وشهرسازی در این خصوص اهتمام ویژه را انجام دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

مطالب صفحه اصلی

IMAGE
احكام منتخبين هشتمين دوره شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان

احكام منتخبين هشتمين دوره شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان به توشيح مقام عالي وزارت راه و شهرسازي رسيد. جهت مشاهده منتخبین به لینک زیر مراجعه نمایید : مشاهده منتخبین خانم مهندس معصومه كيانپور نائب رئيس اول سازمان نظام مهندسي ساختمان استان چهارمحال وبختياري در بين...
IMAGE
دهمین اجلاس بین‌المللی رشد و توسعه شهری با رویکرد حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید: اطلاعات بیشتر
IMAGE
هفتمین کنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.ifmc.ir/fa مراجعه نمایید.
IMAGE
دوره های صلاحیت اجرا جهت ارتقا پایه 2 به 1

متقاضیان ثبت نام در دوره های صلاحیت اجرا جهت ارتقا پایه 2 به 1 حداکثر تا 98/05/15 به سایت cmid.ir/samane مراجعه نمایند. (گذراندن 4 دوره به انضمام یک دوره HSE برای ارتقا)
IMAGE
دوره های ارتقا پایه 2 به 1 محاسبات رشته عمران

متقاضیان ثبت نام در دوره های محاسبات رشته عمران جهت ارتقا پایه 2 به 1 حداکثر تا 98/05/15 به سایت cmid.ir/samane مراجعه نمایید.
IMAGE
انتشار قطعنامه اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

بسمه‌تعاليقطعنامه اجلاس بیست و دوم هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمانتهران تیر ماه1398با استعانت از خداوند حی و قیوم، در راستای اجرای ماده 19 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مواد 102 تا 107 آیین نامه اجرایی آن بیست و دومین اجلاس هیأت عمومی و انتخابات هشتمین دوره شورای...
IMAGE
پدافند غیرعامل در ساختمان ها

دریافت فایل مربوطه
IMAGE
ثبت نام یک روزه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

جهت ثبت نام یک روزه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران مورخ 98/05/07 تا تاریخ 98/05/06 به واحد روابط عمومی سازمان مراجعه نمایید.
IMAGE
رزومه کاری خارج از کشور

مهندس گرامی در صورتیکه سابقه کار مرتبط با صنعت ساختمان در خارج کشور دارید با روزمه کاری خود تا 98/05/05 به واحد روابط عمومی سازمان مراجعه نمایید.
IMAGE
اطلاعیه آئین نامه 2800

قـابل توجـه کلیه مهندسین پروانه دار و بدون پروانه عمران به اطلاع میرساند که جهت ثبت نام همایش آئین نامه 2800 و مبحث ششم مقررات ملی ساختمان حداکثر تا تاریخ 28/04/98 به سایت سازمان سامانه آموزش مراجعه نمائید .محل برگزاری متعاقباً اعلام می گردد. آئین نامه 2800 و مبحث ششم مقررات ملی...
IMAGE
مجموعه کتاب HSE

دریافت فایل مربوطه
IMAGE
اطلاعیه دوره مصوب جهت ارتقا پایه 2 به 1 مهندسین معماری

مهندس گرامی : خواهشمند است جهت ثبت نام دوره مصوب ارتقا پایه 2 به 1 به سایت cmid.ir/samane  مراجعه نمایید.
IMAGE
اطلاعیه دوره های مصوب

قابل توجه مهندسین پایه 3 رشته های برق و مکانیک و عمران: جهت ثبت نام دوره های مصوب جهت ارتقا پایه 3 به 2 حداکثر تا تاریخ 98/04/23 به سایت cmid.ir/samane مراجعه نمایید.
IMAGE
مجمع عمومی نوبت دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با حضوراعضای محترم سازمان در روز یکشنبه 16تیر ماه در سالن مجتمع فرهنگی لاله برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهنسی ساختمان استان به استناد مواد 54 و 75 آیین اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، مجمع عمومی عادی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از ساعت 16 روز یکشنبه 16 تیره ماه در سالن مجتمع فرهنگی لاله برگزار گردید .این مجمع با تلاوتی از کلام الله...
IMAGE
صورت های مالی سال 97

دریافت فایل مربوطه
IMAGE
ابلاغ پیوست ششم ویرایش چهارم آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله

از سوی وزیر راه و شهرسازی دستورالعمل طراحی و اجرای "اجزای غیر سازه ای معماری" به عنوان پیوست ششم ویرایش چهارم آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله (استاندارد ۲۸۰۰ ) که مراحل تهیه، تدوین و تصویب را گذرانده است به شرح فایل پیوست ابلاغ گردید. دانلود فایل مربوطه
IMAGE
اطلاعیه ثبت نام آزمون مهر 98

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به‌کار مهندسی می‌رساند اولین دوره آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان سال ۱۳۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۸ و ۱۹ مهرماه بطور هماهنگ و همزمان در کلیه رشته‌های مهندسی مذکور در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل...
IMAGE
اطلاعیه صندوق قرض الحسنه سازمان

اعضا محترم صندوق که بابت تسهیلات خود چک سنتی ارائه نموده اند، جهت جلوگیری از برگشت چک ها، یک روز قبل از موعد چک، موجودی خود را در بانک تکمیل نمایند.

پیوندهای سایت

 

 

 
 
 
 
 

تماس ها